علت انفجار Galaxy Note 7

سامسونگ عاقبت نتایج بررسی علت انفجار گلکسی نوت ۷ را منتشر کرد

33299-7947c78b_945_556

پس از ماه‌ ها انتظار عاقبت سامسونگ نتایج بررسی خود را در زمینه رسوایی گوشی گلکسی نوت ۷ منتشر کرد.

این فبلت طی دو مرحله جمع‌آوری و سپس  معدوم شد و بر پایه اظهار شرکت سامسونگ، هر دو گونه این گوشی مشکل باتری داشته است. نسخه اول این گوشی حاوی نوعی باتری بود که در Samsung SDI ساخته شده بود و در نسخه دوم باتری‌های ATL مورد استفاده قرار گرفتند.

جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ مهندس و پژوهشگر بیش از ۲۰ هزار بار بر روی گلکسی نوت ۷ آزمایش انجام دادند و بیش از ۳۰۰ هزار باتری در این مدت مورد بررسی واقع شد و دست آخر نتیجه کار به این شرح از آب درآمد:

33299-53ceb55a_659_524

مشکل رخ داده در نسخه اول گلکسی نوت ۷ ناشی از معایب موجود در ساختار داخلی بود که شامل الکترودهای مثبت و منفی می‌شد. نظر به نوع طراحی این گوشی، باتری از ناحیه راست بالا دچار خمیدگی شد و همین مساله موجب شد تا الکترودها با هم اتصال پیدا کنند و در نهایت در  مدار اتصال کوتاه حرارتی شکل بگیرد و انفجار رخ بدهد.

مشکل نسخه دوم گلکسی نوت ۷ این بود که برخی از باتری‌ها نواز عایق مورد نیاز را نداشتند و بعضی از باتری‌ها نیز از درون دارای برآمدگی‌های تیز و برنده بودند. این باتری‌ها همچنین دارای جداسازهای خیلی باریک بودند. در نتیجه عامل انفجار در هر دو نسخه گوشی ناشی از باتری‌ها بوده است.

سامسونگ برای این که دیگر با چنین مساله‌ای مواجه نشود دست به انجام آزمایش‌های هشت گانه باتری گوشی‌های آینده خود زده است.

منبع:  toranji.ir

امین محمدیان