مهجور بودن دین و در راس آن قرآن در جامعه ما ، به دلیل تبلیغات وسیع دشمنان داخلی و خارجی از یک سو و نیز عدم شناخت و آگاهی صحیح در اصول و مبانی دین از سوی دیگر ، موجب افزایش موج دین گریزی و عدم پایبندی به اعتقادات مذهبی گشته است. همچنین افزایش ضریب سرعت زندگی و گسترش و سهولت ارتباطات جهانی و در دسترس بودن عوامل انحرافی ، قطعا تهاجم فرهنگی را سرعت می بخشد.

همه ایـن عوامـل خطراتـی هستند کـه خصوصـا نسـل جوان و نوجوان را تهدیـد می کنـد. لـذا بر آن شدیـم با تشکیل این جلسات ، تفکـر مذهبی  را در پرتوی  قــرآن و  ائـمـه اطهار] ، در نسل جدید انقلاب شکوفا کرده و باعث پیشرفت دانش آموزان و در نتیجه پیشرفت جامعه اسلامی شویم.

مجموعه جلسات قرآنی معراج نور از دهه فجر سال 1379 تشکیل گردیده و هم اکنون با برنامه های متعددی در سطوح مختلف سنی از 12 سال تا 28 سال فعالیت می نماید که این فعالیت ها عبارتند از :

  1. آموزش احکام ، ویژه نوجوانان و جوانان
  2. بحث های اجتماعی، سیاسی و اعتقادی و تاریخی  
  3. آموزش تفسیر و مفاهیم قرآن کریم
  4. و هم راستا با برنامه های آموزشی، برگزاری اردوهای فرهنگی و زیارتی و تفریحی و همچنین برنامه ریزی در جهت پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان و ماه رمضان با کلاسهای فوق برنامه به عنوان مثال کلاسهای مهارتهای خاص کامپیوتری، نقد فیلم، خلاقیت، ریاضی و فیزیک، دارالقرآن کریم و مسابقات فرهنگی و ورزشی از دیگر فعالیت های این مجموعه قرآنی می باشد . ضمناً برگزاری مراسم در ایام شهادت و ولادت ائمه اطهار] ، از دیگر برنامه های مجموعه قرآنی معراج نور می باشد . در این  چکیده مطالب سعی داریم گوشه ای از فعالیت های این جلسات همراه با عکس و نحوه اجرای آن را شرح و مسئولین و مربیان این جلسات را معرفی کنیم.

    باشد که این مجموعه مورد عنایت و رضایت امام زمان أ قرار گیرد و هرچند کوچک ، زمینه ظهور حضرتش را فراهم کند.

emzahedayati